Po zakupie wybranej deski warto zadbać o odpowiedni montaż:

Profile kompozytowe (deski, legary i listwy) podczas składowania powinny być zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych (zadaszenia, wiaty).

By uniknąć deformacji kształtów należy zadbać o płaskie i stabilne składowanie.

Profile kompozytowe (deski, legary i listwy) nie wymagają konserwacji, impregnacji oraz malowania. Są odporne na wodę, nie butwieją, nie pęcznieją. Ponadto są odporne na warunki atmosferyczne, niskie temperatury i szkodniki (np. korniki, termity).

Czyszczenie desek kompozytowych jest bardzo łatwe i nie wymaga żadnych specjalnych środków. Zwykłe środki domowego użytku w zupełności wystarczają. Najlepszy efekt czyszczenia uzyskuje się przy użyciu wody pod wysokim ciśnieniem (przy max. 100 barach) czyszcząc zgodnie z kierunkiem ryflowania na deskach.

Do czyszczenia nie należy stosować maszyn czyszczących oraz rozpuszczalników. Plamy z tłuszczu lub oleju należy usunąć najszybciej jak to możliwe, nie dopuszczając do ich wyschnięcia, przy pomocy podstawowych detergentów.

Przy szczególnie mocnych zabrudzeniach należy stosować miedzianą szczotkę drucianą lub papier ścierny o drobnej granulacji i czyścić zgodnie z kierunkiem bruzd na desce. Czynności te należy wykonywać bardzo starannie aby nie uszkodzić lub zmienić wymiarów ryfli.

Aby zapewnić odpowiedni odpływ wody oraz przepływ powietrza należy oczyszczać przerwy między deskami nie dopuszczając do ich zatykania.

Kompozyt drewna jest materiałem bardzo łatwym w utrzymaniu lecz warto o niego regularnie dbać. Zamiatanie tarasu pozwala zapobiec tworzeniu się pleśni. Należy również pamiętać aby okresowo zamiatać powierzchnie pod donicami i skrzynkami żeby nie dopuścić do zawilgocenia i zanieczyszczenia ziemią.

Deska kompozytowa wystawiona na działanie promieni UV oraz wody podlega naturalnym procesom zmiany koloru. Nie ma to jednak wpływu na jej trwałość i nie jest to wadą produktu i nie stanowi podstaw do reklamacji.